Retrospektíva DDD a microservices

Utorok 25.06.2024 o 17.00

v sídle spoločnosti PosAm
Pribinova 40, Bratislava

Poď na pivo s DDD

Štvrtok 16.02.2023 o 18:00

Mestský pivovar Alžbetka, Mickiewiczova 2242/1

DDD exchange 2021

Štvrtok 22.07.2021 o 15:00

Online

V júni prebehlo stretnutie európskej komunity nadšencov pre Domain-Driven Design s názvom „DDDx – DDD eXchange 2021“.

DDD – strategické rozhodnutia pri vývoji softvéru

Štvrtok 17.06.2021 o 15:00

Online

Po dlhšej odmlke nadväzujeme na tradíciu stretnutí architektov, programátorov a analytikov k téme Domain-Driven Design. Tentokrát sa zameriame viac na časti mimo taktického dizajnu DDD.

DDD v zdrojovom kóde

Streda 29.04.2020 o 15:00

ONLINE

Aj v období „social distancing“ Vám chceme priniesť zaujímavé témy a spíkrov z oblasti DDD. Najbližší meetup pripravujeme formou podcastu založenom na panelovej online diskusii. Hoci sa nestretneme, ani neuvidíme, veríme že sa budeme počuť. Hodinové stretnutie bude moderovať Zdeno Jašek.

 

Analýza domény

Štvrtok 13.02.2020 o 18:00

HubHub Twin City C, Bratislava

Na začiatku nového roka sa zameriame na analytické uchopenie domény pomocou DDD. Pozrieme sa na statický popis domény vo forme class diagramov, ako aj dynamický popis domény pomocou BPMN. Podstatná bude orientácia na zákazníka, resp. doménového experta.

Doménové udalosti a Serverless architektúra

Štvrtok 03.10.2019 o 18:00

HubHub Twin City C, Bratislava

Po letnej pauze ponúkame ďalšiu zaujímavú tému: doménové udalosti a ich súvislosť so serverless architektúrou. Princípy DDD sme v minulých stretnutiach aplikovali hlavne v rámci architektúry microservices. Zdá sa, že architektúry sa menia, ale DDD ostáva. Tentokrát sa bližšie pozrieme na význam doménových udalostí a ich technologické využitie v serverless architektúre.

Definovanie modulov Microservices pomocou DDD

Pondelok 17.06.2019 o 18:00

HubHub Twin City C, Bratislava

Na konferencii µCon London 2019 sa mnoho príspevkov týkalo vzájomného vzťahu medzi Domain-Driven Designom a microservices. Prednášajúci sa zamýšľali nad tým, akým spôsobom využiť DDD na definovanie microservices. Na najbližšom stretnutí DDD community prinesieme krátky prehľad toho, čo sa na konferencii µCon London 2019 objavilo. A k tomu pridáme aj vlastné skúsenosti s touto témou – ako sme sa s definíciou microservices popasovali my sami.

Taktický dizajn – stavebné bloky DDD

Streda 20.03.2019 o 18:00

HubHub Twin City C, Bratislava

Stretnutie bude venované čisto dizajnérskym témam, konkrétne taktickému dizajnu DDD, ktorého súčasťou sú stavebné bloky. Stavebné bloky DDD je základ, na ktorých stavia dizajnér model domény. Vyskytujú sa v každom DDD modeli a majú svoje vlastnosti a zodpovednosti. O ich vhodnosti použitia spolu s praktickými príkladmi vám porozprávajú architekti z Pixelfederation a PosAmu.

CQRS Best Practices

Štvrtok 24.01.2019 o 18:00

HubHub Twin City C, Bratislava

Command Query Responsibility Segregation je architektonický vzor založený na myšlienke, že model na čítanie dát by mal byť oddelený od modelu na zápis dát. Veľmi často sa tento vzor využíva práve v súvislosti s Domain-Driven Designom a architektúrou Microservices. Posilňuje totiž kľúčové vlastnosti oboch prístupov. Ak architekt začne stavať architektúru pomocou DDD a Microservices, určite narazí na potrebu CQRS. A práve preto bude najbližšie stretnutie DDD Community venované CQRS. Príďte si vypočuť skúsenosti ľudí, ktorí CQRS už vo svojich projektoch použili.

Microservices a DDD prakticky

Streda 21.11.2018 o 18:00

HubHub Twin City C, Bratislava

Druhé stretnutie DDD community pokračuje v rozvoji dvoch základných tém: samotného Domain-Driven Designu a technologicky úzko súvisiacich mikroslužieb. Výhodou komunity je, že prednášajúci nepotrebujú predať nové fantastické nástroje alebo knižnice. Prichádzajú podeliť sa so svojimi skúsenosťami. Preto by bolo na škodu takúto šancu nevyužiť.

Filozofia DDD a Microservices

Štvrtok 20.09.2018 o 18:00

Event Venue v Campus0100, Binarium

Na úvodnom stretnutí si zladíme spoločný pohľad na kvalitu dizajnu, na postupy a technológie. Dohodneme sa na spoločných témach, ktoré nás zaujímajú, a ktorým sa chceme venovať. Určite máš aj ty skúsenosti, o ktoré sa vieš podeliť. A ak nie, tak si zase môžeš vypočuť skúsenosti ostrieľanejších kolegov z fachu.